Home / Szkoła / Doradztwo zawodowe / Uczniowie

Uczniowie

Zapraszamy do udziału w kolejnej – już IX edycji Warszawskiego Konkursu Wiedzy o Zawodach dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych „Mój wymarzony zawód”.

Podobnie jak w roku ubiegłym, są przewidziane atrakcyjne nagrody.

Wszystkie szczegóły organizacyjne, Regulamin naszego konkursu oraz Załącznik nr 1 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych oraz zgoda rodzica na udział dziecka w konkursie) i Załącznik nr 2 (Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych pełnoletniego ucznia) zamieszczone są w tutaj.

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH – Nowe informacje!
Plan naboru 2023/2024 do warszawskich szkół ponadpodstawowych
Harmonogram rekrutacji 2023/2024
Aktualizacje dotyczące rekrutacji
Jak obliczyć punkty?
Informator o szkołach ponadpodstawowych.
Dni otwarte w warszawskich szkołach ponadpodstawowych.

Wiedzę o zawodach znajdziecie:
Mapa Karier

Ale Kosmos!!! Planeta pracy jest bliżej niż myślisz

Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe są:

Oferty pracy:

Wolontariat:

Przydatne linki:

„Warszawa Talentów”:

Drodzy Uczniowie

od stycznia w naszej szkole rusza projekt „Warszawa talentów”. Projekt realizowany jest ze środków UE z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego  przez Biuro Edukacji   m.st. Warszawy w Partnerstwie z Uniwersytetem Warszawskim.

Celem głównym projektu jest zapewnienie uczniom szkół  podstawowych możliwości korzystania z doradztwa indywidualnego na terenie szkoły oraz podniesienie kompetencji kluczowych w zakresie budowania ścieżki kariery edukacyjno-zawodowej.

W związku z tym w naszej szkole został otworzony Punkt Informacji i Kariery (PIK), który ma za zadanie wspierać uczniów w procesie podejmowania decyzji edukacyjno-zawodowych, poznawania siebie, odkrywania swoich mocnych stron, rozpoznawania obszarów własnych zainteresowań edukacyjnych i zawodowych, poukładania planów i przemyślenia strategii działania. Uczniom i Rodzicom podpowiem, gdzie szukać informacji na temat szkół ponadpodstawowych oraz wskaże miejsca, w których można uzyskać kompleksową pomoc z zakresu doradztwa zawodowego na terenie m.st. Warszawy.

Serdecznie zapraszam uczniów klas 7-8 na indywidualne konsultacje związane z wyborem szkoły ponadpodstawowej oraz na indywidualne rozmowy doradcze.

We wtorek od 8.00 do 8.45;
 środę od 8.00 do 8. 45;
 czwartek od godz. 8.00 do 8.45  i 15.00 do 15.45
 lub w innym uzgodnionym indywidualnie terminie.

Iwona Kolbus – doradca zawodowy i personalny.

Regulamin (.pdf) „Warszawa Talentów”

Formularz rekrutacyjny ucznia (.pdf) „Warszawa Talentów”

Oświadczenie RODO (.pdf) „Warszawa Talentów”

Warszawa Talentów-plakat