Home / Szkoła / Biblioteka / Szkolna biblioteka

Szkolna biblioteka

Biblioteka zaprasza w godzinach:
  • poniedziałek 8:15-15:00
  • wtorek 8:15-15:00
  • środa 8:15-15:00 (dzień prac wewnętrznych)
  • czwartek 9:00-14:00
  • piątek 13:00-15:00

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły, służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców.

Główne zadania biblioteki:
  • gromadzenie i opracowanie księgozbioru,
  • udostępnianie zbiorów,
  • działalność informacyjna,
  • upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów,
  • organizowanie konkursów i wystaw,
  • współpraca ze środowiskiem szkolnym i pozaszkolnym.

Biblioteka posiada dwa pomieszczenia wypożyczalnię i czytelnię. W czytelni można korzystać z księgozbioru podręcznego – encyklopedii ogólnych, słowników językowych i przedmiotowych, wydań albumowych. Istnieje też możliwość skorzystania ze słowników i encyklopedii multimedialnych ponieważ jest 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu. Uczniowie odwiedzający Multimedialne Centrum Informacji, mogą wyszukiwać informacje w Internecie, poszerzyć swoje zainteresowania oraz wspomagać swój uczniowski warsztat pracy.

Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie trwania zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego. Biblioteka posiada regulaminy, w którym określone są szczegółowe prawa i obowiązki czytelnika. Księgozbiór biblioteki liczy ponad 10 tysięcy woluminów, w posiadani są też programy multimedialne, kasety audio,wideo, nośniki elektroniczne, czasopisma dla uczniów i nauczycieli.

W bibliotece są organizowane:
  • konkursy czytelnicze, plastyczne,
  • wystawy książek,
  • gazetki okolicznościowe,
  • biblioteka współpracuje z MDK Muranów i Ursynowską Biblioteką Publiczną,
  • organizowane są zajęcia edukacyjne „Od słowa do słowa”,” Jak powstaje książka”, „Bajkowy świat teatru”,
  • uczniowie  biorą udział w konkursie „Wydajemy własną książkę”,
  • odbywają się spotkania z pisarzami literatury dziecięcej,
  • dzieci z klas I-III uczestniczą w akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Bibliotekarz: mgr Halina Stąpała