Światowy Dzień Recyklingu i telewizja w naszej szkole

18 marca obchodzony jest Światowy Dzień Recyklingu.
Został  on ustanowiony w 2018 roku, aby promować korzyści płynące z recyklingu, czyli odzyskiwania surowców z odpadów.
Ekologiczne święto ma również skłonić do refleksji nad odpowiedzialnym zarządzaniem zasobami naturalnymi w życiu codziennym.
W naszej szkole na co dzień promujemy postawy proekologiczne wśród naszych uczniów.
Dziś w klasach 1-3 odbyły się warsztaty edukacyjne ,,Mini wysypisko’’ przeprowadzone przez edukatorów MPO.
Podczas zajęć uczniowie zgłębili zagadnienia i trudności związane z prawidłową segregacją odpadów komunalnych w warunkach domowych.
Miło nam było również gościć podczas warsztatów w klasie 2a Telewizję Śniadaniową „Pytanie na Śniadanie”.
Mamy nadzieję, że im wcześniej  nasi uczniowie poznają zasady segregacji odpadów, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tę wiedzę innym, również dorosłym.

Anna Chojnacka