Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzimy ważny dzień.
Ta data nie jest przypadkowa, ponieważ oprócz pierwszego dnia kalendarzowej Wiosny, obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa- Trisomia 21.
Są to osoby, które wyróżniają się dodatkowym chromosomem, co sprawia, że są bardzo radosne  i szczere. To od Nich na co dzień uczymy się pogody ducha.
Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim niestety borykają się te osoby.
Zapraszamy do udziału w „Dniu Kolorowej Skarpetki” każdego, kto chce okazać solidarność z osobami cierpiącymi na Zespół Downa oraz ich rodzinami. Załóżmy w najbliższy czwartek dwie, kolorowe, niepasujące do siebie skarpetki. Niech dzień 21 marca 2024 roku będzie najbardziej kolorowy w całym roku i  niech będzie on świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne, szczęśliwe, bo każdy z nas jest  niepowtarzalny oraz wyjątkowy.

Anna Chojnacka