Przejdź do treści

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy
w Warszawie

Zwycięstwo naszego ucznia w konkursie programowania Gigathon

  • przez

Uczeń klasy 3a Marek Kulczycki zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie z programowania Gigathon organizowanym przez szkołę programowania Giganci Programowania. Konkurs rozpoczął się w czerwcu 2023 r. i odbywał się w trzech grupach wiekowych, Marek startował w grupie 7-9 lat – w zakresie programowania w środowisku Minecraft. Konkurs składał się z kilku etapów, które Marek przechodził w kolejnych miesiącach. Były to zadania quizowe oraz część projektowa, która polegała na wykonaniu własnych gier.

W konkursie łącznie we wszystkich grupach wiekowych wzięło udział ponad 16 tysięcy dzieci z całej Polski, do finału przeszło po 30 dzieci w każdej grupie wiekowej. Marek zakwalifikował się do finału konkursu, który odbył się 3.02.2024r. na Politechnice Warszawskiej. Etap finałowy polegał na napisaniu, w określonym czasie, gry komputerowej zgodnej z zadanym przez komisję tematem. Spośród 30 finałowych projektów, Marka praca została oceniona najwyżej i zajął pierwsze miejsce w kraju.

Finaliści konkursu walczyli o nagrody o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Wszyscy laureaci gali finałowej otrzymali prezenty, a nagrodami głównymi za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie były Konsola PS5, roczny kurs programowania w szkole Giganci Programowania, wyjazd na obóz programistyczny, pakiet gadżetów gamingowych i edukacyjnych m.in: słuchawki z mikrofonem, mikrofon gamingowy, gadżety od partnerów wydarzenia i wiele innych.

Gratulujemy !!!

Skip to content