Przejdź do treści

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy
w Warszawie

Dzień Mniejszości Narodowych i Etnicznych

  • przez

W czwartek, 26 października, w naszej szkole odbył się DZIEŃ MNIEJSZOŚCI NARODOWYCH I ETNICZNYCH zorganizowany przez Panią Agatę Bajko. Tego dnia uczniowie wszystkich klas bawili się na przerwach muzycznych w rytm ukraińskich, białoruskich i łemkowskich piosenek. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się, kim są Karaimi, Tatarzy, Romowie oraz Łemkowie, jakie mniejszości narodowe żyją w Polsce i jakim bogactwem kulturowym mogą się pochwalić. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez uczniów stoiska oraz wystawa z ciekawostkami na temat mniejszości narodowych i etnicznych w naszym kraju i szkole. W klasie 2a równolegle odbyły się lekcje poświęcone tej tematyce, przeprowadzone przez Panią Annę Chojnacką i Panią Agatę Bajko. Na tych zajęciach  dzieci mogły dowiedzieć się czegoś nowego o krajach swoich kolegów i koleżanek, a później sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizie. Śmiechom i zabawie nie było końca, a zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamę jednego z uczniów.

Skip to content