Przejdź do treści

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 322 im. Jana Brzechwy
w Warszawie

Warsztaty z Empatii

  • przez

Uczymy nasze dzieci dbania o siebie, proszenia o pomoc i zdobywania nowych umiejętności. Pokazujemy jak dbać o swoje interesy przestrzegając przy tym norm społecznych. Uczymy szacunku do innych. Jednak czy uczymy dzieci empatii?

W roku szkolnym 2023/2024 postawiłem sobie za cel pokazanie dzieciom w naszej szkole, że empatia jest ważna, jest nam potrzebna i daje ludziom wiele korzyści w wzajemnych relacjach. Jest to również ogromny dar jakim jest umiejętność współodczuwania – nie współczucia, litowania się nad kimś, ale wczucia się w czyjąś sytuację, zarówno łatwą jak i trudną. Empatia jest bardzo pomocna w budowaniu pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej. I chciałbym jej nauczyć uczniów naszej szkoły!

Dlatego jako psycholog prowadzę „Warsztaty z Empatii” w klasach 1-8. Odbywać się będą na godzinach wychowawczych po wcześniejszym ustaleniu terminu z wychowawcą klasy! Pierwsze już ruszyły i dzieci aktywnie podjęły temat!

Rodzice są pierwszymi dorosłymi, którzy mogą nauczyć dzieci empatii. Pamiętajmy o tym!

Tomasz Ciećwierz
psycholog

Skip to content