Młodzi głosują

W dniu 10 października zorganizowana została  naszej szkole akcja „Młodzi głosują” zainicjowana i pilotowana przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Dzięki tej inicjatywie uczniowie klas 6-8 mieli okazję zobaczyć, jak „od kuchni”  przeprowadzane są demokratyczne wybory parlamentarne.
Szkolne wybory do Sejmu i Senatu nadzorowali uczniowie klas ósmych, a po  podliczeniu oddanych głosów ogłosili wyniki, w myśl których największe poparcie wśród młodzieży naszej szkolnej  ma Koalicja Obywatelska (37 głosów), a kolejne miejsca zajęli kolejno: Konfederacja,  Prawo i Sprawiedliwość i Nowa Lewica przy frekwencji wynoszącej ponad 78%.
Wyniki te w większości pokrywają się z głosami oddanymi przez uczniów ponad 600 polskich szkół,  gdzie zwycięzcą także okazała się Koalicja Obywatelska – 31% poparcia, Konfederacja (21%) i Nowa Lewica (16%).
Bardzo dziękujemy za udział w tej akcji!!
mlodzi głosują