Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

Zebranie wolontariatu

W środę, 20 września, na forum szkoły, odbyło się zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu, na które licznie przybyli nasi wolontariusze, ale także uczniowie, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Głównym celem spotkania było przedstawienie członkom koła nowego regulaminu wolontariatu, a także przypomnienie idei wolontariatu oraz omówienie propozycji działań zarówno na terenie szkoły,  jak i w środowisku lokalnym. Nowi członkowie SKW otrzymali również formularze zgody na uczestnictwo w wolontariacie. Ale nasi wolontariusze już od pierwszych dni września prowadzą aktywne działania w obszarze pomocy koleżeńskiej i społecznej np. w świetlicy szkolnej pomagając młodszym kolegom w odrabianiu lekcji czy prowadząc dla nich gry i zabawy, a także pracując w bibliotece szkolnej.

Wszystkim wolontariuszom SP 322 życzymy wytrwałości i satysfakcji z niesienia pomocy innym!

Koordynatorki SKW