„Reading is magic!” – innowacja pedagogiczna z j. angielskiego w klasach pierwszych

"Reading is magic"

W październiku uczniowie klas 1a i 1b rozpoczęli realizację projektu czytelniczego na lekcjach języka angielskiego  w ramach innowacji pedagogicznej „Reading is magic”. Podczas zajęć dzieci wprowadzane są w świat książek w języku angielskim. Czytane są książeczki z serii Pearson English Kids Readers nawiązujące do postaci z bajek Disneya oraz bohaterów podręcznika „New English Adventure”. Na pierwszych tego typu lekcjach uczniowie poznali historię niezwykłego słonika Dumbo. Słownictwo z książeczki nawiązuje do wprowadzanych w pierwszym rozdziale podręcznika nazw części twarzy oraz wzbogaca zasób o nowe wyrażenia. Po wysłuchaniu bajki jednym z zadań dzieci było odszukanie słów w tekście. Następnie wykorzystując interaktywną platformę Learning Apps miały możliwość łączenia wyrazów angielskich z ich polskimi odpowiednikami. Na podsumowanie zajęć stworzony został słowniczek wyrazowy – każdy uczeń losował jeden wyraz, poprawiał go po śladzie i starał się go głośno odczytać. Wszystkie pierwszaki bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem zadań.

Barbara Totoś