Zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu

koło wolontariatu

W czwartek, 6 października, odbyło się zebranie Szkolnego Koła Wolontariatu. Licznie zebrani wolontariusze przypomnieli sobie regulamin koła oraz ideę wolontariatu. Podczas spotkania zostały omówione również propozycje działań zarówno na terenie szkoły, jak i w środowisku lokalnym. Ale nasi wolontariusze już od pierwszych dni września prowadzą aktywne działania w obszarze pomocy koleżeńskiej i społecznej np. w świetlicy szkolnej pomagając młodszym kolegom w odrabianiu lekcji czy prowadząc dla nich gry i zabawy. Byli też na terenie Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego, wykonując tam prace porządkowe. Natomiast od 3 października aktywnie kwestują ze skarbonkami Fundacji Hospicjum Onkologiczne na zakup cebulek żonkili, które następnie zostaną posadzone na „Polach Nadziei.”

Wszystkim wolontariuszom SP 322 życzymy wytrwałości i satysfakcji z niesienia pomocy innym!

Koordynatorki SKW