Szkolne Koło Wolontariatu – porządkowanie Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego

W sobotę 24 września wolontariusze z naszej szkoły pod opieką p. Sylwii Grączewskiej i p. Barbary Totoś udali się na teren Cmentarza Ewangelicko-Augsburskiego przy ul. Młynarskiej 54/56/58 na warszawskiej Woli. Ich zadaniem było grabienie opadłych liści kasztanowców, pakowanie ich do worków, a następnie wysypywanie ich do ustawionych na terenie cmentarza kontenerów. Uczniowie dzielnie pracowali porządkując alejki i okolice grobów jednej z najstarszych nekropolii w Warszawie. Na szczęście pogoda dopisała i sprzyjała aktywnemu spędzaniu sobotniego przedpołudnia. Choć wykonano dużo pracy, to sezon jesienny dopiero się rozpoczął i jeszcze wiele jest do zrobienia. Nasi wolontariusze z pewnością pospieszą z pomocą w kolejne weekendy października.
Koordynatorki SKW