Toruń – miasto Kopernika i piernika

10 czerwca uczniowie klas trzecich udali się na wycieczkę do Torunia. Nasz pobyt w mieście Mikołaja Kopernika rozpoczęliśmy od Muzeum Piernika uczestnicząc w piernikowych warsztatach podczas, których poznaliśmy tajniki wypieku tych aromatycznych ciasteczek oraz zdobyliśmy wiedzę na temat sekretu ich smaku. Potem udaliśmy się na zwiedzania Starego Miasta z sympatyczną przewodniczką, która zapoznała nas z historią miasta oraz jego najpiękniejszych zabytków. Przechadzaliśmy się uliczkami średniowiecznego miasta poznając jego tajemnice. Była również okazja do “złapania” odrobiny szczęścia – wystarczyło tylko dotknąć żab, osiołka, pieska czy fragmentu średniowiecznego muru… i szczęście gwarantowane. Każdy z nas korzystał z tego dobrodziejstwa ile tylko się dało! Oby Toruń przyniósł nam szczęście! Zwiedzając miasto poznaliśmy również kilka legend. Wiemy już, dlaczego Krzywa Wieża była krzywa. Udaliśmy się także na seans do Planetarium. Była to chwila wytchnienia i relaksu z głową w gwiazdach. Na koniec mieliśmy czas wolny, który przeznaczyliśmy na zakup różnorodnych pamiątek. Późnym wieczorem, troszkę zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy do Warszawy.

Anna Chojnacka

pomnik Mikołaja Kopernika