Spotkania z astronomią

Klasy 1a, 1b i 3b uczestniczyły w ostatnich już  warsztatach astronomicznych. Tym razem dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą najsłynniejszych astronomów i sprzętu, który wykorzystują w swojej pracy. Zostały omówione też największe naziemne teleskopy, teleskopy kosmiczne i sondy kosmiczne. Odbyła się również pogadanka na temat powodów szczególnej ostrożności, którą trzeba zachować przy oglądaniu Słońca. Przedstawione zostały sposoby bezpiecznego  oglądania  Słońca.  Każde  dziecko  samodzielnie  wykonało  filtr  do bezpiecznego oglądania naszej gwiazdy z wykorzystaniem specjalnej folii Baadrea przesłaniającej większą część światła słonecznego. Na zakończenie warsztatów każdy mógł popatrzeć przez teleskop.

M. Małż