Na białym tle w różnych odcieniach ( błękitnym i granatowym) są niebieskie dłonie, ułożone są w kształcie serca

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem. Zachęcamy uczniów  do włączenia się w akcję promowania otwartości, empatii i zrozumienia dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu, przeciwdziałania izolacji, dyskryminacji i łamaniu ich praw, tworzenia przyjaznego rozumiejącego otoczenia.

Przypomnijmy, że symbolicznym kolorem jest kolor niebieski.

W tym roku 2 kwietnia przypada w sobotę, dlatego w dniu  poprzedzającym, czyli 1 kwietnia (w piątek) ubierzmy się na niebiesko, zróbmy w klasie  kompozycję z niebieskich przedmiotów lub wykonajmy plakaty, prace plastyczne: ,,Pomalujmy świat na niebiesko’’.

,,Zaświećmy się na niebiesko dla autyzmu i bądźmy w tym dniu razem dla nich’’

Anna Chojnacka
logopeda