Zadbajmy o bezpieczny Internet dla naszych dzieci

Aktualna sytuacja spowodowana pandemią koronawirusa pokazała, że Internet jeszcze bardziej przeniknął do naszego codziennego życia. Zarówno dzieci jak i dorośli zasiadają przed ekranami urządzeń, aby pracować zdobywać wiedzę i realizować swoje obowiązki. Jest to z pewnością duże ułatwienie w dobie wielu ograniczeń, bo Internet pozwala nam na komunikację, załatwianie określonych spraw czy dostarcza rozrywki. Oczywiście nie zastąpi nam bezpośrednich kontaktów z drugim człowiekiem, uścisku czy podania dłoni! Jednak pozwala na wiele możliwości kontaktu z światem. Jest tylko jedno ale… Należy pamiętać, że Internet to niezliczona ilość treści.

Internet nie weryfikuje treści. On ją przyjmuję. To naszym zadaniem jest zadbanie o to, co oglądamy, ale przede wszystkim do jakich treści mają dostęp nasze dzieci.

Z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Na początku wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale na chwilę obecną w akcję angażują się już państwa z całego świata.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony będzie 9 lutego 2021 roku.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do zapoznania się z stroną internetową saferinternet.pl, która prezentuje materiały edukacyjne, kampanie społeczne, konferencje i szkolenia ale co bardzo istotne aktualny stan wiedzy podparty rzetelnymi badaniami dotyczącymi zagrożeń jakie niesie Internet dla młodych ludzi, jeżeli niewłaściwie i bez kontroli dorosłych korzystają z jego zasobów.