Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Jednak o tej chorobie należy pamiętać na co dzień, zwłaszcza, że dotyka zarówno dorosłych jak i młodzież oraz dzieci. I nie mówimy tutaj o kiepskim humorze, niechęci do zadań, które mamy do wykonania czy braku motywacji…

Depresja to poważna choroba, która coraz częściej dotyka młodych ludzi i nie jest już zarezerwowana wyłącznie dla dorosłych, którzy w błędnej ocenie często uważają, że dzieci i młodzież nie mają powodu do zmartwień lub wyolbrzymiają problemy.

O tym jak wygląda depresja u nastolatków możemy przekonać się z tego króciutkiego filmiku, dającego jednak do myślenia i do refleksji nad pytaniem co właściwie wiemy o depresji.
Zachęcam do obejrzenia filmu „(Nie)widzialna nastoletnia depresja”.