Międzynarodowy projekt edukacyjny ,,Z kulturą mi do twarzy’’

Logo "Z kulturą mi do twarzy"

W tym roku szkolnym uczniowie klas 2a i 3a wezmą udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Z kulturą mi do twarzy’’. Projekt powstał w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2021 / 2022 (punkt 1– wspomaganie wychowawczej roli rodziny; punkt 2–wychowanie do wartości, zaangażowanie społeczne; punkt 3–wprowadzenie w dziedzictwo cywilizacyjne Europy, edukacja patriotyczna, poznawanie polskiej kultury).

Cele projektu:

– promowanie kultury wysokiej, wrażliwości na piękno

– rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką

– współpraca z placówkami kulturalnymi i środowiskiem lokalnym

– wychowanie w duchu wartości, takich jak: dobro, piękno, altruizm, patriotyzm

– kształtowanie empatii i szacunku wobec osób starszych i niepełnosprawnych

– kształtowanie poczucia przynależności do kraju, regionu, zapoznanie z ich tradycjami  i historią w sposób dostępny dziecku

– zapoznanie z normami i zasadami życia społecznego oraz ich przestrzeganie

– współpraca z rodzicami, włączanie ich do aktywnych działań na rzecz placówki.

Termin realizacji: 15 października 2021r.– 24 czerwca 2022r.

Nauczycielami realizującymi projekt w powyższych klasach są: p. Anna Chojnacka, p. Olga Skwarczyńska, p. Aneta Kondratowicz.

Koordynatorem projektu jest p. Anna Chojnacka.